Havadan Kent Manzaraları Çekimleri

Havadan Drone İle Kent Manzaraları Çekimleri

Ülkemiz sahip olduğu çeşitli kültürel yapısı ve oldukça uzun tarihi ile bilinmektedir. Neredeyse birçok ilimizde tarihi unsurlar veya doğal yapılar bulunmaktadır. Tüm bu yapılar şehirlerin tanıtımı ve turizmin gerçekleştirilmesi için oldukça elverişli malzemeler ok

Kent manzaraları çekimleri, bir kentteki binalar, caddeler, parklar ve diğer önemli yerlerin havadan çekilen fotoğraflar veya videolardan oluşan bir çekim türüdür.

Drone teknolojisi kullanılarak gerçekleştirilen çekimlerde kent manzaralarının genel görünümünü, kentteki önemli yerleri veya kentteki doğal veya yapay özellikleri göstermek mümkün olmaktadır.

Kent manzaraları çekimleri, kentlerin tanıtımı için kullanılabilir, ayrıca kentlerin planlaması veya yerleşim alanlarının incelemesi amacıyla da kullanılabilir. Havadan çekimler, kentlerin genel görünümünü, kentteki önemli yerleri veya doğal veya yapay özellikleri daha iyi anlamak için önemli bir araçtır.

Kent Manzaraları Çekimi Kullanım Alanları

Kent manzaraları çekimi kullanım alanları 2 ana grupta toplanmaktadır. Bu gruplardan ilki özellikle turistik şehirlerin kent tanıtımı için olurken bir diğeri kent planlaması için olmaktadır.

Havadan drone yardımı ile gerçekleştirilen çekimlerde kentteki binalar, caddeler, parklar ve birçok önemli yerler gösterilmektedir. Bu sayede kentlerin tanıtımını gerçekleştirilmektedir. Bu çekimlerin genellikle kent tanıtımı için kullanıldığı alanlar turist rehberleri, kentlerin internet siteleri, sosyal medya hesapları veya kent tanıtım filmleri olmaktadır.

Havadan çekimler, kentlerin planlaması veya yerleşim alanlarının incelemesi amacıyla kullanılabilir. Örneğin, kentteki binaların dağılımı, cadde ve parkların kullanımı, kentteki doğal veya yapay özelliklerin incelemesi gibi alanları içermektedir.

Her Alanda Bizler Varız !

ETKİNLİKLER

Hizmet Bölgelerimiz

Hizmet Bölgelerimiz Placeholder
Hizmet Bölgelerimiz

Mutlu Müşterilemizin Görüşleri..

Drone Çekimi İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular ?

Drone türü, kamera modeli ve drone pilotunun tecrübeleri önemlidir. Çekimlerin titremeden, akıcı bir görünüme sahip olması gerekir. Çekim yapılırken panshot, suhttercut, renk düzeltme ve altın saatler denilen gün doğumu ve batımı gibi ayrıntılara dikkat etmek gerekir.
Projeden projeye fiyatlar değişiklik göstermektedir. Çekimin süresi, çekim yapılacak alan, montaj, seslendirme, risk analizi gibi konulara göre fiyatlar değişir.
Drone çekimi, reklamcılıktan atmosferik çalışmalara, taşımacılıktan arama-kurtarma çalışmalarına, sinemadan inşaata kadar çok sayıda sektörde kullanılmaktadır. Günümüzde bu teknolojinin yaygınlaşması ile mezuniyet baloları, açık hava düğünleri gibi organizasyonlarda dahi kullanılmaya başlanmıştır.
Öncelikle yapılacak işin amacına uygun drone tercih etmelisiniz. Ardından alacağınız hizmetin (seslendirme, montaj, animasyon vb.) net bir sınırını çizmelisiniz.