Havadan 360 Derece Çekimler

Havadan 360 Derece Çekimler

Havadan 360 derece çekimler, havadan çekilen panoramik görüntülerdir. Bu görüntüler genellikle drone veya uçak kullanarak çekilir ve 360 derece görüntü sağlar, böylece izleyiciler, çekilen alanın tamamını gözlemleyebilir.

360 derece görüntüler, yerlerin veya mekanların tanıtımı için kullanılabilir, özellikle turistik veya tatil yerleri için sıkça tercih edilmektedir. Ayrıca, inşaat, mühendislik, çevre veya kent planlaması gibi alanlarda, alanların veya yapıların genel görünümünü ve kapsamını göstermek için kullanılabilir. Havadan 360 derece çekimler, izleyicilerin alanı daha iyi anlamasını sağlar ve daha etkili bir tanıtım yapmasına olanak tanır.

Havadan 360 Derece Çekim Kullanım Alanları

Havadan 360 derece çekim kullanım alanları kendi içerisinde farklı kategorilere ayrılmaktadır. Bu kategoriler içerisinde özellikle turizm ve tatil yerlerinin tanıtımı oldukça popülerdir.

Genellikle turizm şehirlerinin en önemli gelir kaynağı plajlar, tatil köyleri, kalıntılar, kasabalar olmaktadır. Bu alanların reklamının doğru yapılması ve alanları ilgi çekici hale getirmek turizmin artmasına yardımcı olmaktadır. Havadan 360 derece görüntülemenin diğer kullanım alanları ise şöyledir;

  • İnşaat ve mühendislik: İnşaat veya mühendislik projelerinin genel görünümünü ve kapsamını göstermek için kullanılabilir. Örneğin, yollar, tünel, barajlar, köprüler gibi.
  • Kent planlaması: Kentlerin planlaması veya yerleşim alanlarının incelemesi amacıyla kullanılabilir. Örneğin, kentteki binaların dağılımı, cadde ve parkların kullanımı, kentteki doğal veya yapay özelliklerin incelemesi gibi.
  • Reklam ve pazarlama: Ürün veya hizmetlerin tanıtımı için kullanılabilir.

Her Alanda Bizler Varız !

ETKİNLİKLER

Hizmet Bölgelerimiz

Hizmet Bölgelerimiz Placeholder
Hizmet Bölgelerimiz

Mutlu Müşterilemizin Görüşleri..

Drone Çekimi İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular ?

Drone türü, kamera modeli ve drone pilotunun tecrübeleri önemlidir. Çekimlerin titremeden, akıcı bir görünüme sahip olması gerekir. Çekim yapılırken panshot, suhttercut, renk düzeltme ve altın saatler denilen gün doğumu ve batımı gibi ayrıntılara dikkat etmek gerekir.
Projeden projeye fiyatlar değişiklik göstermektedir. Çekimin süresi, çekim yapılacak alan, montaj, seslendirme, risk analizi gibi konulara göre fiyatlar değişir.
Drone çekimi, reklamcılıktan atmosferik çalışmalara, taşımacılıktan arama-kurtarma çalışmalarına, sinemadan inşaata kadar çok sayıda sektörde kullanılmaktadır. Günümüzde bu teknolojinin yaygınlaşması ile mezuniyet baloları, açık hava düğünleri gibi organizasyonlarda dahi kullanılmaya başlanmıştır.
Öncelikle yapılacak işin amacına uygun drone tercih etmelisiniz. Ardından alacağınız hizmetin (seslendirme, montaj, animasyon vb.) net bir sınırını çizmelisiniz.