Drone Çekimi

Drone Çekimi

Drone Çekimi, özellikle geçtiğimiz yıllarda ve günümüzde moda haline gelmiştir. Bu tür çekimler için drone olarak isimlendirilen cihazdan günümüzde aktif kullanılmaktadır. Drone kelimesi; Türkçede uçan göz anlamına gelmektedir. Uzaktan kumandası ile kontrol edilebilen, şarjlı ve wi-fi özelliğine sahip olan dronelar bugün 4K yüksek çözünürlüklü video ve fotoğraf çekimleri için tercih edilen ve rağbet gören bir cihazdır.

Havadan çekilen görüntülerde alana kuş bakışı olarak kadraja almak oldukça pratik ve mümkündür. Çok daha geniş alanları kadraja alabilme özelliği sahip olan yüksek çözünürlüklerde video çekim imkanı sağlamaktadır. Kurumlar ve Profesyonel Drone Ehliyetine sahip pilotlar tarafından kullanılabilmekle birlikte kurumsal firmalar için oluşturulan tanıtım filmlerinde ve birçok video prodüksiyon projelerinde bu tarz havadan video çekiminden faydalanılmaktadır. Bununla beraber katalog tasarımları, sosyal medya platformları ve web sitelerine eklenebilecek olan videolar bu sayede pratik ve yaratıcı bir şekilde  çekilebilir.

Drone Çekimi & Drone Kiralama Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Bizi Hemen Arayın !

Ticari Amaçlı Drone Çekimi Yaptırmak

Ticari bir amaçla havadan video çekimi eğer drone ile yapılacaksa bu durumda mutlaka iha ehliyet ve sertifika sahibi olmak gerekmektedir. Çekime Göre Proje ve firmaların yapacakları marka, ürün ve hizmet tanıtımları için bu drone çekimi hizmeti alması son derece önemli ve etkilidir. Şirketler veya ajanslar tarafından reklam için büyük maliyetler ayırılmaktadır. Bu maliyeti minimuma indirecek, etkili, teknolojik ve dijital reklamlar; drone ile havadan çekilmiş görüntüler olarak doğru tercihtir. Hava çekimi ajansımız bu konuda siz değerli müşterilerimize son derece kaliteli ve teknolojik bir video çekim süreci sağlayabilmektedir.

Drone Çekimi Nasıl Yapılır?

Havadan video çekmek, dünyada olduğu gibi son zamanlarda ülkemizde de son derece talep görerek popüler olmuştur. Çoğunlukla reklam çekimi ve tanıtım filmleri amacıyla kullanılan bu çekim tekniği çeşitli açılardan çekebilme özelliğiyle videolara vizyon katmaktadır. Uçarken kamera taşıma özelliğine sahip olan dronelar ile bu tür çekimlerin yapılabilmesi mümkün olmuştur her zaman.
Ancak drone kullanımı eğitim, uzmanlık, ehliyet ve sertifika gerektirmektedir. Uzaktan Kumanda kontrol yardımıyla istenilen noktaya yönlendirilen drone havada gezme özelliğine sahiptir. Bu çekim yönteminin yanı sıra gelişen teknolojisi ile titreşimsiz bir şekilde çok yükseklerden görüntü alınabilmektedir. Böylece drone çekimleri canlı yayın, dizi çekimleri, sinema filmi çekimleri ve hatta klip çekimleri yapmak da daha keyifli hale gelmektedir. Havadan video çekme konusunda sunduğumuz hizmet hakkında drone çekimi sayfasından daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Drone Çekimi Nerelerde Kullanılır ?

Havadan Video Çekimi günümüzde halk dilinde genel olarak bilinen drone çekimi olarakta geçmektedir. Hava Fotoğrafçılığı coğrafi, manzara, yapı, arazi yada mimari çekimlerde tercih edilmektedir. Bunların yanı sıra birçok sektörde tercih sebebidir.
 
 • FABRİKA VE TESİSLER
 • HABER VE MEDYA İNŞAAT ÇEKİMİ
 • EMLAK ÇEKİMİ
 • ETKİNLİK VE KONSER
 • SİNEMA VE FİLM
 • SPORTİF FAALİYETLER
 • TURİZM VE OTEL

Drone Çekiminin Avantajları Nelerdir ?

Drone’lar, şirketlerin ürün ve hizmetleriyle ilgili farkındalığı yaymaları için yeni bir bakış açısı sağlıyor. Havadan drone videolarını pazarlama çalışmalarınıza dahil ederek markanızı öne çıkarabilir ve rakiplerinizden farklılaşabilirsiniz.
 
 
 • Yüksek kaliteli video sağlar.
 • Markanızı tanıtmanıza yardımcı olur. 
 • Benzersiz video görüntüleri sağlar. 
 • Hızlı ve etkili veri toplama. 
 • İşletmenize trafik çekmenize yardımcı olur. 
 • Çevrenizdeki alana daha iyi bakın.
 • Şirketinizin rekabette öne çıkmasına yardımcı olur. 
 • Uygun maliyetli.

Drone Çekimi Süreci

Drone Çekimi İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular..

Havadan çekim hizmetlerinde her proje kendine özel gerekliliklere ve özelliklere sahip olduğu drone çekimlerinde fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Drone çekimi hizmetini etkileyen bazı gerekçeler şu şekilde belirtilebilir:

 • Toplam uçuş ve çekim süresi
 • Çekimin gerçekleştirileceği yer ve koşullar
 • Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) izni gerekliliği
 • Videonun ham olarak teslim edilmekle birlikte montajlanarak sunulması
 • Projede kullanılacak ekipmanlar
 • Proje devamlılık süresi
 • Çekim alanındaki risk unsurları

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nin yayınladığı talimatnameye göre; insansız hava araçları kullanarak çekim yapma konusunda bazı kısıtlamalar vardır. İnsan ve yapıların yoğun olduğu şehir merkezlerinden uzakta çekim yapmak için izin gerekmemektedir fakat insan ve yapıların yoğun olduğu merkezî yerlerde Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden izin alınması gerekmektedir. Çekim iznini biz ajans olarak almaktayız. Bu yüzden çekim yapılması gereken günden 10 gün önce tarafımıza bilgi verilmelidir.

Proje ve şirketlerin yapacakları marka, ürün ve hizmet tanıtımları için bu cihazların kullanılması son derece etkilidir. Şirketler tarafından reklama büyük maliyet ayırılmaktadır. Bu maliyeti minimuma indirecek, etkili, teknolojik ve dijital reklamlar için havadan çekilmiş görüntüler doğru tercih olarak görülmektedir.

Kısaca drone çekimi hizmeti; tanıtım filmleri, konserler, reklam filmleri, sosyal medya filmleri, dizi ve sinema çekimleri, açık hava etkinlikleri, canlı yayınlar, açılışlar, düğünler, organizasyonlar gibi birçok alana fayda sağlamaktadır.

Nasıl yardımcı olabiliriz ?

Drone Çekimi Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Lütfen Bizimle İletişime Geçiniz..

Ajansımızın Drone Çekimi Projelerini üstleniyorlar. Çalışmaları gayet başarılı ve profesyonel..

theme_placeholder
Hakan Demirel
Ajans Sahibi,

Drone Çekimi Hakkında En Uygun Fiyat Garantisi İle Yanınızdayız !