HAVADAN VİDEO ÇEKİMİ


Gerçek uçak ve helikopterlerin inemeyeceği irtifa ve konumlarda aircam (flycam, skycam, helicam) ile uçarak görüntüleme yapmaktayız. Firmamız, kendi geliştirdiği radyo kontrollü model helikopter ve multikopterler ile alçak ve orta irtifadan yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekmenin yanı sıra full hd kalitede sinematik videolar çekmektedir.

Bilgisayar sistemi ile kontrol edilen aircopter araçları, havadan rüzgara karşı kendini otomatik olarak konumlandırması, GPS sistemi ile istenilen noktada havada sabit durabilmesi, acil durumlarda kalkış noktasına otomatik olarak dönmesi, pil durumu, yükseklik gibi tüm koşulların kumandadan takip edilebilmesi, minimum risk ile uçuş kolaylığı sağlamaktadır.

Bunun yanı sıra flycam'e bağlı olarak kullandığımız 3 eksenli (pan, tilt, roll) gimbal (kamera stabilizatör) ile sarsıntı vb olmadan, titreşimsiz olarak kamera devamlı aynı açıyı korur ve çok kaliteli çekimler elde ederiz. Bunun içinde ekibimiz devamlı olarak hem flycam sistemi, hem kamera stabilizasyon sistemleri üzerinde çalışır, en ileri teknolojiyi kullanır, ve sistemlerimizi devamlı olarak geliştirir. Kullandığımız farklı gimbal seçeneklerimiz ile Redcam, Blackmagic, Canon 5D Mark3 gibi ağır makineler ile de çekim yapabilmekteyiz.

Bir çekime başlamadan önce; çekim ekibimiz (pilot ve kamera operatörlerimiz) öncelikle bir keşif yapmaktadır. Burada uçuş gününün storyboard oluşturulur. Çekim günü ekibimiz flycam, kamera modülü, kumanda seti ve kablosuz görüntü aktarıcı ile oluşturulan story boarda uyularak havadan video çekimi yapar.

Pilotumuz belirlenen noktalarda uçuşu sağlarken kameramanımız, kamera modülünü kumanda ederek belirlenen noktaları gerçek zamanlı olarak aşağıdan izleyerek çekimi gerçekleştirir. Hava otomasyonuna uygun modifiye edilen çekim araçlarımız, kullandığımız profesyonel kameralar ile uygun pozlama, odak ve kompozisyon çekimlerinde çok düşük ışık koşullarında bile muhteşem görüntüler almamızı sağlar.

Çekim alanına, mekana göre farklı aircam ve gimbal seçeneklerimiz ile her türlü çekimi gerçekleştirebilmekteyiz.

Havadan video çekimi ve havadan fotoğraf çekimlerinde yaklaşık 50 km/s rüzgar hızına kadar çekim yapabiliyoruz. Hava çekimleri bu dönemde çok ilgi duyulan dizilerin, reklam filmlerinin vazgeçilmezi haline gelmiştir. Firmamız, uzun araştırma ve incelemelerden sonra en iyi ekipmanlarla müşterilerine hizmet vermektedir. Gelişen ve büyüyen iş dünyasında rekabetin hızlanması ile tanıtım ve reklamların önemi gittikçe artmıştır. Hava çekimine sıklıkla ilgi duyulan; dizi çekimleri, sinema çekimleri, reklam çekimleri, tanıtım filmi çekimleri için havadan film çekimi yapmanın yanısıra asıl amacımız teknolojinin tüm imkanları ile kaliteli ekipman kullanarak ve görselligi kullanarak fark yaratmaktır. Flycam ile yapılan havadan video çekiminin maliyeti, helikopter uçak gibi hava araçlarını kiralamaya göre uygun olup çok daha kaliteli sonuçlar vermektedir.